V domově důchodců v Českém Dubu byla u jednoho z pracovníků potvrzena nákaza koronavirem

LIBERECKO – Jeden ze zaměstnanců Domova důchodců Český Dub, p.o., byl pozitivně testován na koronavirus. Všichni klienti i zaměstnanci domova byli včera v podvečer preventivně otestováni rychlotesty a výsledky jsou prozatím u všech negativní.

„Bohužel to, čeho jsme se obávali, se stalo skutečností. Jeden z pracovníků domova má potvrzený pozitivní test na Covid-19. Chci zdůraznit, že se nejedná o osobu, která by přicházela do přímého kontaktu s klienty,“ uvedl ředitel domova důchodců Radim Pochop. Vedení domova ihned poté, co získalo informaci o nákaze svého zaměstnance, zajistilo ve spolupráci s hygieniky a zdravotníky preventivní testování klientů a zaměstnanců. Všechny testy jsou negativní. Další postup bude domov koordinovat s hygieniky.

„Právě senioři jsou v našem městě a jeho zařízení nejohroženější skupinou lidí. Nejsme v tom sami a když vidím, jak všechny složky – hejtman, krajský hygienik, zdravotníci a další kolem nás pracují, tak jsem přesvědčen, že situaci zvládneme. Protože prostě musíme,“ sdělil starosta Českého Dubu Jiří Miler.

V Libereckém kraji hygienici v úterý večer evidovali 18 případů onemocnění koronavirem, z toho 8 na Liberecku, 6 na Jablonecku, 3 na Semilsku a 1 na Českolipsku. Odběry se i nadále provádějí jen lidem indikovaným hygieniky. Liberecký kraj má jedno stacionární stanoviště v areálu liberecké nemocnice, k lidem rovněž zajíždí dvě sanitky záchranné služby. Od čtvrtka by měla v kraji přibýt další tři odběrová místa, a to v českolipské, jablonecké a jilemnické nemocnici.

Ilustrační foto: Tomáš Branda