První várku nanofiltrů do roušek si převzali policisté a hasiči z Libereckého kraje

LIBERECKÝ KRAJ – První zkušební vzorky filtrů z nanovláken do ochranných roušek si dnes na Krajském úřadu Libereckého kraje převzali zástupci Policie České republiky a Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje.

O výrobě nanofiltrů, které nechává vyrábět Liberecký kraj, jsme vás informovali ZDE. Filtry nejsou na prodej, dostanou je zdarma policisté, hasiči a záchranáři v Libereckém kraji, následně je obdrží obce v regionu. Poté se budou distribuovat bezplatně složkám Integrovaného záchranného systému v rámci celé České republiky.

„Policisté a hasiči budou nyní něco jako zkušební jezdci. Během nadcházejícího víkendu v běžném provozu prověří, jak se v rouškách vybavených nanoochranou pracuje a jak v nich funguje výměna filtrů,“ prohlásil hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Pro veřejnost filtry zatím nejsou určeny. „Nekontaktujte nás prosím s žádostmi o koupi tohoto nanomateriálu nebo s nabídkami na jeho distribuci. Nejprve musíme zabezpečit dodávky pro Integrovaný záchranný systém kraje a naší země. Děkuji za pochopení,“ uzavřel hejtman Půta.

Foto: Liberecký kraj