VIDEO: Ozbrojená žena s respirátorem přepadla prodejnu potravin v Novém Městě pod Smrkem

LIBERECKO – Policisté pátrají po pachatelce úterního ozbrojeného přepadení prodejny potravin na Frýdlantsku. Žena s kachní chůzí nasadila respirátor a s odjištěnou zbraní v ruce si vyžádala hotovost i stravenky z pokladny. Pod článkem vám přinášíme video přepadení z bezpečnostní kamery i fotografie, které zveřejnila policie. Poznáváte lupičku?

V úterý 14. dubna zhruba v 18.50 vpadla do prodejny potravin ve Frýdlantské ulici v Novém Městě pod Smrkem neznámá žena, která s pistolí v ruce donutila pokladní k vydání tržby. V té době se v obchodě nacházely jen dvě zaměstnankyně, které prodejnu už pro veřejnost uzavřely a zákazníky sem nepouštěly.

Pachatelka loupeže nejprve pistoli namířila na prodavačku, která se věnovala úklidu a kolem ní prošla k pokladně. Před pokladní ještě demonstrativně natáhla pistoli a pak si s namířenou zbraní řekla o hotovost a stravenky. Žena jí vše v obavě o život svůj i své kolegyně vydala. Lup si pachatelka odnesla v černém batohu, který měla s sebou. Při loupeži naštěstí nikomu neublížila, a to i díky tomu, že jí zaměstnankyně prodejny nekladly žádný odpor.

„Po ozbrojené pachatelce loupeže nyní intenzivně pátráme. Jedná se pravděpodobně o mladší ženu, vysokou přibližně 160 cm, střední postavy se silnějšími boky a výraznějším pozadím. Má světlejší vlasy délky mikáda, které si v době loupeže stáhla pod tmavou kšiltovku. Na obličeji měla nasazený respirátor. Oblečená byla do tmavé mikiny s kapucí, tu si přetáhla přes kšiltovou čepici. Dále měla na sobě tmavé kapsáčové kalhoty a na nohou tmavé boty. Mikina i kalhoty na ní trochu plandaly a byly zjevně o několik konfekčních velikostí větší, než její postava vyžaduje. Specifická je její chůze. Při ní se poměrně výrazně kolíbá ze strany na stranu a připomíná takzvanou kachní chůzi. Mluví čistou češtinou bez cizího akcentu,“ popsala lupičku policejní tisková mluvčí Ivana Baláková.

Pokud poznáváte ženu na videozáznamu a přiložených fotografiích, kontaktujte prosím okamžitě bezplatnou policejní linku 158 nebo kteroukoliv služebnu Policie České republiky. Ženu se nepokoušejte zadržet, protože u sebe může stále mít střelnou zbraň.

Foto a video: Policie ČR