V Libereckém kraji má stále nejméně nakažených koronavirem Českolipsko

LIBERECKÝ KRAJ – Epidemiologická situace v počtu nakažených nemoci COVID-19 v Libereckém kraji se vyvíjí dobře. Za poslední tři týdny přibyli v kraji pouze čtyři nakažení.

Od začátku epidemie bylo v kraji evidováno 200 nakažených, aktuálně je podle údajů krajské hygienické stanice 13 nemocných. V souvislosti s koronavirem zemřeli od začátku epidemie v Libereckém kraji čtyři lidé, všichni byli senioři. Uzdravilo se 183 lidí a v karanténě je momentálně z rozhodnutí hygieniků 57 lidí.

Od začátku testování bylo v kraji nejvíce potvrzených případů z Jablonecka, a to 86. Naopak pouze 7 jich bylo zjištěno na Českolipsku. Na Liberecku hygienici evidují 71 případů a na Semilsku 36 od začátku testování. Celkový počet indikovaných osob k vyšetření v kraji byl 8784.

Staňte členy FB skupiny Život v Libereckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V celé republice bylo od začátku epidemie k dnešnímu ránu prokázáno onemocnění COVID-19 u celkem 8957 osob, vyléčilo se 6083 lidí a v souvislosti s onemocněním zemřelo 315 osob. Aktuálně nakažených v celé republice je 2559 lidí.

Krajská epidemiologická komise doporučila zákaz návštěv v nemocnicích Libereckého kraje do konce května. Ukázalo se, že v případě nemocnic není možné zcela zajistit podmínky, které jsou pro uvolnění stanovené. Nemocnice v tuto dobu přijímají pacienty k zákrokům, které vyžadují jen krátkodobou hospitalizaci. Komise vydala silné doporučení prodloužit zákaz návštěv ve zdravotnických zařízeních do konce května.

„Po dlouhé debatě jsme se dohodli, že nemůžeme riskovat, aby se nám objevilo nové ohnisko nákazy ve zdravotnictví. Ředitelům nemocnic proto doporučujeme, aby do konce května zakázali návštěvy. Ty budou možné ve výjimečných případech, ale pouze po dohodě s ošetřujícím lékařem. U porodu je povolena přítomnost otce,“ vysvětlil náměstek pro resort zdravotnictví Přemysl Sobotka.

Ilustrační foto: Shutterstock