Vypravte se historickým vlakem za pohádkou na Zubačku

LIBERECKÝ KRAJ – Kam s dětmi (nebo i bez nich) na výlet? Vypravte se za pohádkou na Zubačku. V sobotu 18. července vás na jediné české ozubnicové trati čekají zvláštní vlaky i program nejenom pro děti v Kořenově.

Zubačka Tanvald – Kořenov – Harrachov je nejstrmější trať v Česku. Stavitelé si pomohli ozubnicí, ozubeným pásem mezi kolejemi, do kterého zapadá ozubené kolo lokomotivy. Pravidelné vlaky již ozubnici nepotřebují, ale díky Železniční společnosti Tanvald se můžete při nostalgických jízdách svézt vlakem s unikátní ozubnicovou lokomotivou.

Jízdenky do zvláštních vlaků koupíte v den akce v předprodeji na nádraží v Tanvaldě nebo přímo ve zvláštních vlacích. Budete odbaveni historickými lepenkovými jízdenkami i průvodčími v historických uniformách.

Na nádraží v Kořenově bude pro děti připraven program. Pokud pomohou skřítkovi Jizeráčkovi splnit jeho úkoly, čeká na ně překvapení. Pro děti je také připravena soutěž v kreslení.

V Kořenově také můžete navštívit Muzeum ozubnicové dráhy a Výtopnu Kořenov, svézt se vláčkem Důlní železnice či historickým autobusem na Jizerku nebo do Příchovic. Bohaté občerstvení je tu samozřejmostí.

Ve směru od Liberce se na Zubačku můžete vypravit historickou tramvají a historickým autobusem. Boveraclub vypraví na trať mezi Libercem a Jabloncem historickou tramvaj, mezi Jabloncem, Tanvaldem a Kořenovem pojede historický autobus.

Návštěvníky, kteří se do Kořenova chystají autem, pořadatelé žádají, aby při parkování dbali dopravních předpisů a pokynů pořadatelů. Policie již nemusí nesprávné parkování tolerovat a může pokutovat.

Program v Kořenově:

  • Muzeum ozubnicové dráhy
  • Výtopna Kořenov
  • Důlní železnice
  • Jízdy historických autobusů na Jizerku a do Příchovic
  • Soutěže a hry pro děti
  • Šermířské vystoupení SHŠ Briganti
  • Občerstvení

Zlevněné jízdné: děti 6 – 12 let, ZTP a ZTP/P.
Děti do 6 let zdarma.
All inclusive: vlaky Železniční společnosti Tanvald, Muzeum ozubnicové dráhy, Výtopna Kořenov, historické tramvaje a historické autobusy DPMLJ/Boveraclub, jedna jízda důlním vláčkem.

Plné jízdné 40,- Kč, zlevněné 20,- Kč,
zpáteční celé 60,- Kč, zlevněné 30,- Kč.
Zlevněné jízdné: děti do 12 let, ZTP a ZTP/P.

Parkování:
Tanvald
– bývalé depo Tanvald, vjezd z ulice Česká
– u terminálu Tanvald
– velké parkoviště naproti kinu JAS
– stání za cukrárnou LEDO
– ulice Husova a Protifašistických bojovníků
Parkování Desná
– u železniční stanice
Kořenov
– u železniční stanice, max. 30 vozů, tak, aby bylo možné otáčení autobusů MHD a historických autobusů, dbejte pokynů organizátorů!
– parkoviště Polubný u kostela
– parkoviště Polubný za kostelem (ulice Pod Skalou)

Foto: Liberecký kraj, zubacka.cz