Mirotice ožijí divadlem a hudbou i letos! Pozor již 21. a 22. srpna!!

MIROTICE – Stejně jako každý rok, tak i letos nás čeká oblíbené mirotické setkání loutek a hudby. Jako vždy vyroste na ostrově u Dolejšího mlýna v jihočeských Miroticích, šapitó a hudební a divadelní scéna pod širým nebem. Bavit vás bude nepřeberné množství divadel a kapel, a letos se můžete nově těšit i na Stand up komiky, baletky a tanečnice. Díky věrné podpoře partnerů, mecenášů, kamarádů a všestranných umělců, vznikne na ostrově již po sedmnácté oáza zábavy pro všechny generace.  Program v Miroticích byl vždy bohatý, například v roce 2009 zde vystoupil Vojta Dyk a NIGHTWORK. 

Těšíte se na 17. ročník divadelně-hudebního festivalu „Mirotické setkání loutek a hudby“? Sice má letos trochu zpoždění, oproti rokům předchozím, ale termín je již jistý – a to 21. a 22. srpna! Fanoušci divadla, hudby a všemožných uměleckých i sportovních aktivit si opět přijdou na své. V šapitó a na venkovní scéně se budou postupně střídat divadelníci i hudebníci. Letos nebudou chybět ani Stand up komici, baletky, tanečnice a určitě přijde i kouzelník!

„Propojení dětského světa se světem dospělých zůstává hlavním tématem festivalu“, řekl zakladatel festivalu Ladislav loisa Tomeš, ale zároveň dodal, že festival letos zažije určité změny. „Změna je život, proto letos věnujeme větší prostor divadlu pro dospělé ve večerních hodinách“. A kdo letos promění ostrov na pohádkový ráj? 

Bajaja, Trautenberg, nebo Maxipes Fík? Tohoto nelehkého úkolu se s plnou vervou zhostí fenomenální Divadlo VÍTI MARČÍKA, Divadlo BUŘT & Honza Hakr, Eva Hellerová Hodinková & CHODÍCÍ DŘEVO a také Divadlo POTULNÉHO ČAJOVNÍKA. Grandiósní marionetové představení „Matěj a čerti“ slibuje Divadlo LokVar. Všichni bez rozdílu věku se také mohou těšit na dva večerníčkové hity. Divadlo POHÁDEK zahraje nově nastudované „Krkonošské pohádky“ a Divadlo KRAPET přiveze obřího „Maxipsa Fíka“. Kouzelník a iluzionista RADEK BAKALÁŘ bude čarovat a baletní víly z FLASH DANCE LABUŤ ostrov umělecky roztančí. V pátek večer zahraje ještě jednou Víťa Marčík, tentokrát „Středověká mystéria“. Sobotní večerní program začne „NA STOJÁKA“. Diváci se mohou těšit na svérázný humor Arnošta Frauenberga a Karla Hynka. Celým festivalem Vás opět provede oblíbený herec a improvizátor Radek Daniel Pokorný.

K dvoudenní divadelní hostině na ostrově neodmyslitelně patří hudební vystoupení. Smlsnete si na kapelách Zakázaný ovoce, CIRCUS PONORKA, EL GAUČO, MAREK DUSIL BLEND, AJETO, ESCAPE 2 THE JUNGLE, ŽIVELNÁ POHROMA a na kytaru zahraje Aleš Petržela. V rytmu těchto kapel můžete tančit a skákat, ale také relaxovat. Podle dalšího vývoje a vládních nařízení budeme dodržovat různá omezení. Zatím jsme program přizpůsobili do 23 hodiny. 

Současně s hlavním programem mohou malý i velcí využít zážitkový doprovodný program. V areálu ostrova najdete nejenom výtvarné dílny, ale také dílnu hudební, divadelní, loutkářskou a řezbářskou. Během dne mohou návštěvníci festivalu zavítat do památníku malíře Mikoláše Alše a legendárního loutkáře Matěje Kopeckého. Umělecký mini jarmark a osvědčenou stage s domácím občerstvením „U Miloše“ letos doplní nový gurmánský catering Pajdora. V případě tropických teplot vás osvěží hasičská fontána a adrenalin vám zvedne Martin Komárek, mistr světa v timbersportu. Kdo bude chtít sportovat, tak může vyplout lodičkou po řece Lomnici, nebo zdolat horolezeckou stěnu. Více informací najdete na www.mirotickesetkani.cz. Navštivte o prázdninách jihočeské Mirotice a zažijte v této zvláštní době různých omezení pohádkový návrat do dětských let.