Sousedské spory ve Volfarticích na Českolipsku vyvrcholily vraždou!

ČESKOLIPSKO – Některé sousedské spory mohou skončit dokonce tragédií, zvlášť když je ve hře střelná zbraň a alkohol. Muže z Volfartic rušil v neděli navečer hluk ze sousedova domu. Šel si tedy na jeho pozemek stěžovat, jenže opilý soused se zřejmě nechtěl nechat omezovat a mladšího muže zastřelil. Za vraždu mu nyní hrozí 18 let odnětí svobody.

V neděli 20. září krátce před půl osmou večer policisté přijali na tísňové lince 158 oznámení o střelbě na 37letého muže v obci Volfartice na Českolipsku. „Na místo jsme okamžitě vyslali naše hlídky, které zjistily, že na něj jeho 47letý soused ze své legálně držené pistole opakovaně vystřelil a opakovaně ho zasáhl. Přivolaný lékař zdravotnické záchranné služby ho pak po marných oživovacích pokusech na místě prohlásil za mrtvého. Střelce, který se v době našeho příjezdu zdržoval na místě činu ve svém bydlišti, jsme zadrželi s využitím donucovacího prostředku hrozby namířenou střelnou zbraní, odpor přitom nekladl,“ uvedla policejní tisková mluvčí Ivana Baláková.

Staňte členy FB skupiny Život v Libereckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Případ si do vyšetřování převzali kriminalisté a kvalifikovali ho jako zločin vraždy. Zadržený strávil noc v policejní cele a vzhledem k jeho včerejší opilosti s ním byly zahájeny procesní úkony až dnes. Z dosavadních informací vyplynulo, že si před tragickou událostí přišel 37letý muž na pozemek svého o deset let staršího souseda stěžovat na to, že ho ruší hluk z jejich domu. Následovala hádka, kterou ukončil opilý 47letý muž střelbou na souseda.

Mezi oběma rodinami měly dlouhodobě panovat napjaté vztahy. Policisté v Žandově přijali ale v této souvislosti jen dvě oznámení, která spočívala v tom, že se jejich členové navzájem podezřívali z pomluv a schválností. „Tato oznámení jsme postoupili do správního řízení příslušnému městskému úřadu. Žádný násilný konflikt mezi těmito rodinami jsme nikdy neřešili,“ upřesnila mluvčí Baláková.

Zadržený 47letý muž s čistým trestním rejstříkem měl v legálním držení celkem čtyři střelné zbraně, a to tři samonabíjecí pistole a jednu samonabíjecí malorážku. Zbrojní průkaz má od roku 1997.

Ilustrační foto