Střelec na živý terč řádil v Pihelu

ČESKOLIPSKO – V Dolním Pihelu někdo postřelil ročního domácího kocoura Fouska. Policie po střelci pátrá a soud ho za tento nelidský čin může poslat až na dva roky do vězení.

Ve čtvrtek 27. září v době od 11.00 do 11.45 si dosud neznámý střelec vzal na mušku ročního tříbarevného kocourka. Zrůdný čin se nejspíš stal v zastavěné části obce Dolní Pihel. „Podle vyjádření majitele se kocour zdržuje v blízkosti domu a chodí ven jen na krátké vycházky. Z té čtvrteční se vrátil s prostřelenou přední tlapkou,“ uvedla policejní tisková mluvčí Ivana Baláková.

Staňte členy FB skupiny Život v Libereckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Zranění si vyžádalo okamžitý zákrok veterinárního lékaře včetně medikace prostředky utišujícími silné bolesti zvířete. Fousek nyní doma polehává a rodina ho vozí na veterinární stanici na čištění rány a na převazy. Případem se nyní zabývají kriminalisté, kteří už ve věci zahájili úkony trestního řízení pro přečin týrání zvířat, za který pachateli v případě dopadení hrozí až dva roky odnětí svobody.

„To, že si někdo ve vesnici trénuje své střelecké schopnosti na živém zvířeti a nebo takto vyjadřuje svůj vztah k domácím mazlíčkům svých sousedů, je velmi znepokojivé. Co když příště střelec kočku mine a zasáhne jiný cíl, který mu náhodou vběhne do rány? A co když to bude tentokrát člověk?“ ptá se se znepokojením mluvčí Baláková.

Foto: Policie ČR