Vepřo knedlo zelo znají všichni. Zkuste zdravější obměnu – klobásko nebo šunko kroupo zelo

Ilustrační foto

Zelí s knedlíkem a vepřovým je určitě velká dobrota. Jenže je to také velká kalorická bomba. Navíc se jedná o hodně syté jídlo, takže po něm většinou následuje totální útlum mozkové i tělesné činnosti. Po takovém obědě začne naše tělo neodolatelně toužit po gaučingu. Můžete však zkusit odlehčenou variantu pokrmu, která (zejména když použijete šunku) bude ohleduplnější k vašemu trávení a nezatíží vaše tělo ani svědomí tolika nadbytečnými kaloriemi.

V hlavní roli kroupy

Kroupy dnes už skoro nikomu nic neříkají. Maximálně se ví, že jsou přidávány do jitrnic a jelit. A to je velká škoda, protože se z výživového hlediska jedná o velmi cennou potravinu.

Kroupy jsou celá obilná zrna zbavená obalu. Mohou být z pšenice, ječmenu, ovsa nebo pohanky. Za obzvláště zdravé se považují ty z ječmene. Ječmen totiž působí preventivně proti srdečně-cévním chorobám a také žaludečním a střevním potížím. Dokonce údajně snižuje hladinu cholesterolu. Kroupy na rozdíl od houskových knedlíků obsahují vysoký podíl vlákniny (podle tabulek až 4x více) a jsou bohaté na vitamíny, minerály i bílkoviny. Co se týká kalorií, mají jich sice více než houskové knedlíky, ale většinou jich tolik nesníte.

Jak kroupy uvařit

Kroupy dáme do misky, zalijeme vlažnou vodou, propereme a scedíme. Pak vložíme do hrnce a přidáme vodu, které by mělo být přibližně 3 až 4x více než krup. Kroupy totiž hodně nabydou. Doporučuje se nechat je asi 30 min. odstát, aby nabyly. Také se tím zkrátí doba varu. Pak mírně osolíme a přivedeme k varu. Když změknou (asi po 20 až 30 min.), jsou hotové. Doba varu záleží hodně na velikosti krup. Přebytečnou vodu zcedíme.

 Klobásko/šunko kroupo zelo

Suroviny

Tři hrsti krup

Velká cibule

200 g klobásky (pro dietnější variantu použijeme šunku)

400 g kysaného zelí (např. ze sáčku)

Postup

Pánev velmi jemně potřeme olejem. Až se rozpálí, osmahneme na ní najemno nakrájenou cibulku a po chvíli přidáme najemno nakrájenou klobásku nebo šunku. Když se i uzenina jemně osmahne, přidáme kroupy, které jsme uvařili podle návodu výše. Pokud by byla směs příliš hustá, jemně podlijeme vodou. Dle vlastní chuti můžeme přidat trochu mletého pepře, papriky či jiného koření. Pokud jsou však klobásky pikantnější, není třeba dochucovat. Směs dobře promícháme a podusíme. Podáváme se zelím, které připravíme na svůj oblíbený způsob.