V Liberci v Hanychovské ulici srazilo auto chodce. Policie hledá svědky

LIBEREC – Policie hledá svědky páteční dopravní nehody, při které došlo v ulici Hanychovská ke střetu vozidla s chodcem.

Minulý týden v pátek 23. října v 8 hodin ráno se stala dopravní nehoda v Liberci v ulici Hanychovská. V blízkosti tramvajové zastávky Staré Pekárny ve směru do centra města jel 81letý řidič s vozidlem Škoda Felicia, kde se pravděpodobně plně nevěnoval řízení a narazil do 72letého chodce, který nejprve běžel po pravém chodníku také ve směru do centra města a do vozovky zřejmě vstoupil před toto projíždějící vozidlo.

„Chodec při střetu s vozidlem utrpěl zranění, jehož doba léčení pravděpodobně nepřesáhne 42 dní. U řidiče i chodce policisté vyloučili alkohol provedenými dechovými zkouškami, které měly negativní výsledky,“ komentovala policejní tisková mluvčí Dagmar Sochorová.

Policisté žádají případně svědky celé události, pokud má někdo jakékoliv informace k průběhu dopravní nehody, aby je sdělil na bezplatné lince 158 nebo přímo policistům z Dopravního inspektorátu v Liberci osobně nebo telefonicky na tel. č. 974 466 262.

Ilustrační foto: maps.google