Nová posila v Ulici. Žárlí jeho partnerka na fanynky?

Tento týden jej uvidíme poprvé v seriálu Ulice. Ondřej Studénka (35) je úplně nová posila týmu oblíbeného seriálu. A přesto, že natáčení v televizi je zcela jiná disciplína než hraní v divadle, veškeré počáteční nástrahy už překonal a v seriálu už začíná být jako doma. Pauzy v natáčení tráví doma v Brně, kde má manželku a dvě děti, takže poslední co by zažíval je nuda. 

Jaká je vaše první vzpomínka z natáčení Ulice?

Můj úplně první obraz začínal slovy Prokop se vrací do kabinetu, kde herec Ondřej Studénka nikdy předtím pochopitelně nebyl… to je detail, který mi utkvěl v paměti.

Jak vás přijali kolegové? 

Srdečně, opravdu. Za to jim všem moc děkuju, protože všechny začátky jsou těžké… Nejvíc času jsem zatím strávil asi s Veronikou Čermák Mackovou a myslím, že už jsme si vybudovali hezký přátelský vztah. Máme společný smysl pro humor a při natáčení se dost nasmějeme. Věřím, že tyhle pozitivní vibrace dokážeme divákům předat skrz obrazovku.

Jak myslíte, že budou diváci vnímat postavu Prokopa nebo jak ji přijmou?

Nechci být prognostik, ale Prokop je každým coulem pozitivní postava, tak pevně věřím, že ho tak uvidí i diváci!

V nedávném rozhovoru jste říkal, že máte s postavou Prokopa mnoho společného. S ohledem na to, že Prokop zpočátku působí právě jako sukničkář, můžeme i v tomto najít nějakou podobnost?

Já si vlastně nemyslím, že Prokop Junek je sukničkář. Spíš si myslím, že díky jeho přátelské povaze to tak často může působit.

Jak vnímá partnerka vaší profesi a především vaše fanynky, kterých teď budete mít pravděpodobně mnohem víc?

 Manželka je také herečka, velmi dobře znalá hereckého prostředí, tudíž tak nějak tuší, co všechno nás čeká. Ale jestli je člověk na to či na ono připraven se dozví, až se to stane, takže otázky tohoto typu bych asi nechal zatím stranou. Třeba to nebude tak divoký.

Kolikrát týdně musíte z Brna dojíždět na natáčení Ulice?

Počet natáčecích dnů se každý měsíc liší, ale zatím to průměrně vychází na 7-8 dnů, takže zhruba dvakrát týdně. Cestuju většinou autem a pokaždé se modlím, aby byla D1 průjezdná!