V Roztokách u Jilemnice hořela továrna na matrace. Zasahovali hasiči ze dvou krajů

SEMILSKO – V Roztokách u Jilemnice v továrně na matrace a rošty vypukl včera navečer obrovský požár. Na místě se vystřídalo 19 jednotek hasičů z Libereckého i Královéhradeckého kraje. Zaměstnancům se naštěstí podařilo utéct a ve spolupráci s hasiči dokonce zachránit část hodnotného materiálu z objektu firmy.

Včera krátce po 17. hodině přijali hasiči oznámení o požáru průmyslového objektu v Roztokách u Jilemnice ve firmě Tropico Plus, která je součástí skupiny Hilding Anders. Po příjezdu na místo hasiči průzkumem zjistili, že se jedná o požár výrobního a skladovacího objektu v plném rozsahu. „Před příjezdem jednotek proběhla z objektu samoevakuovace několika zaměstnanců,“ uvedla tisková mluvčí hasičů Lucie Hložková.

Staňte členy FB skupiny Život v Libereckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Zásah byl rozsáhlý a organizačně složitý, byl vyhlášen zvláštní stupeň požárního poplachu. Během večera a noci se na místě vystřídalo celkem 19 jednotek hasičů, z toho 7 jednotek z Královehradeckého kraje. V rámci mezikrajské pomoci si velitel zásahu vyžádal i výškovou techniku a 10 velkoobjemových cisteren. K zajištění dostatku dýchací techniky a plnění tlakových lahví pro dýchací techniku hasičů byl na místo povolán technický automobil chemický (TA-S1CH) a pro dálkovou dopravu vody hasiči zřídili čerpací stanoviště na koupališti v obci Kruh.

Z objektu hasiči zachránili hodnotný materiál, který ve spolupráci se zaměstnanci firmy přemístili ze skladu do venkovních prostor v areálu. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu v 19:27 hodin, kdy velitel zásahu ohlásil lokalizaci požáru. Jednotky na místě zasahovaly ještě půl hodiny po půlnoci. Pro dohlídku nad požářištěm zůstaly na místě přes noc jednotky sboru dobrovolných hasičů Roztoky a Jilemnice. „Dohašovací práce budou probíhat během dnešního dne, na který je současně plánováno také došetření události,“ dodala mluvčí Hložková.

Video: Hasiči Stará Paka, Foto: HZS Libereckého kraje