Turnov zrušil letošní tradiční adventní akce, v Liberci zatím s vánočními trhy počítají

TURNOV, LIBEREC – Turnovská radnice definitivně rozhodla, že vzhledem k aktuálnímu vývoji koronaviru budou ve městě zrušeny všechny tradiční adventní akce, které město Turnov pořádá, včetně novoročního ohňostroje.

„Je mi to velmi líto, do poslední chvíle jsme chtěli zachovat alespoň vánoční řemeslnické trhy, ale vzhledem k situaci, ve které se nyní společnost nachází, to nebude možné,“ konstatoval starosta Tomáš Hocke. Ruší se tedy rozsvícení vánočního stromečku na náměstí Českého ráje, vánoční řemeslnické trhy a také novoroční ohňostroj.

Staňte členy FB skupiny Život v Libereckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

„Věřím, že společně tuto nelehkou dobu překonáme, a uvidíme se třeba při nějaké větší akci příští rok. Na prvním místě je nyní zdraví každého z nás,“ doplnil Hocke. Na Turnovsku bylo k včerejšímu dni evidováno 603 lidí nakažených koronavirem, jen za poslední týden jich přibylo téměř 300.

Na rozdíl od Turnova s vánočními trhy zatím letos počítá Liberec. „Už máme obsazené všechny stánky, přihlášených je kolem 30 prodejců, další tradičně jezdí se svými stánky,“ přiblížil organizátor trhů v Liberci Ondřej Červinka. Tržnice bude tradičně před radnicí, několik stánků bude ale i v dolním centru na Soukenném náměstí. „Vánoční trhy chceme udělat, pokud nám to radnice nebo vláda nezakážou,“ dodal pro ČTK Červinka.

Tradiční rozsvícení libereckého vánočního stromu se letos bude konat bez účasti veřejnosti, pouze online.

Foto: Město Turnov