K pozitivně testovaným nastávajícím maminkám v Libereckém kraji dojede sanitka s lékařem

LIBERECKÝ KRAJ – v Libereckém kraji přibývá také covid pozitivních nastávajících maminek. KNL zavádí novou službu – sanitku s lékařem, který tyto ženy vyšetří a případně předepíše léky.

Na Krajskou nemocnici Liberec se s dotazy ohledně vyšetření pozitivně testovaných těhotných žen obracejí samy nastávající maminky i praktičtí gynekologové a obvodní lékaři. Proto se nemocnice rozhodla pro tyto případy zavést novou službu.

„Od tohoto týdne budeme vysílat do terénu sanitku s naším lékařem, který zajistí vyšetření covid pozitivní maminky a jejího miminka a v případě potřeby také předepíše či podá příslušnou medikaci. Službu budeme samozřejmě poskytovat všem covid pozitivním rodičkám v našem kraji, nejen pacientkám, které se rozhodly porodit v liberecké porodnici,“ říká k výjezdům primář gynekologicko-porodnického oddělení KNL Pavel Černý.

Staňte členy FB skupiny Život v Libereckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Mohlo by se tím tak předejít podobným situacím, k jaké došlo minulý pátek, kdy se na sociálních sítích objevil snímek těhotné ženy, kterou před libereckou nemocnicí vyšetřoval personál na chodníku. Lidé zdravotníkům spílali, že ženu vyšetřují v zimě, v dešti a před ostatními kolemjdoucími s odhaleným břichem. V sobotu se k fotografii vyjádřila na svém facebookovém profilu bývalá biatlonistka Veronika Vítková. Zveřejnila, že žena na fotografii je ona a že si vyšetření na čerstvém vzduchu osobně přála. „Šlo o výtěr z krku na onemocnění Covid-19 a ozvy plodu. Necítila jsem se dobře a na moji žádost vyšetření proběhlo nestandardně mimo vnitřní prostory,“ uvedla Vítková.

„O novou službu mohou požádat gynekologové ze spádové oblasti,“ uvedla dnes Krajská nemocnice Liberec na svých stránkách.

Foto: Ilustrační, Krajská nemocnice Liberec, Veronika Vítková Facebook