Jablonec nad Nisou vybral nového dopravce pro MHD. Rozhodla nejvýhodnější nabídka

JABLONEC NAD NISOU – Jablonečtí zastupitelé rozhodli o novém dopravci pro veřejnou autobusovou dopravu v Jablonci a okolních obcích. Od února příštího roku po dobu dvou let jím bude společnost UMBRELLA Coach & Buses s. r. o., která podala nejvýhodnější nabídku.

O novém dopravci na období následujících dvou let rozhodli jablonečtí zastupitelé na středečním mimořádném zasedání. V polovině října totiž neschválili prodloužení smlouvy s dosavadním dopravcem BusLine. Firmu vyšetřuje policie kvůli pletichám ve veřejné soutěži. O celé kauze a hledání nového dopravce pro MHD v Jablonci nad Nisou a okolních obcích jsme vás informovali ZDE a ZDE.

Staňte členy FB skupiny Život v Libereckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Nabídku na zajištění přepravy cestujících na přechodnou dobu od 1. února 2021 do 31. ledna 2023 podalo tentokrát celkem osm dopravních společností. Nabízená výše kompenzace se pohybovala od 44,56 Kč/km do 67,40 Kč/km.

„Nejvýhodnější nabídku podala společnost UMBRELLA Coach & Buses, která bude po dva roky od února 2021 zajišťovat městskou hromadnou dopravu v Jablonci a také autobusovou dopravu v okolních obcích zapojených do Dopravního sdružení obcí Jablonecka,“ konstatoval primátor Jiří Čeřovský. Nabídka firmy ve výši 44,56 Kč/km byla ekonomicky nejvýhodnější. Autobusy budou jiné, ale jízdní řády i zastávky zůstanou zachovány tak, jak jsou cestující zvyklí.

Vítězná firma je jedním z největších partnerů německé dopravní společnosti FlixBus pro Evropu. Autobusy značky Mercedes-Benz Citaro s kapacitou až 96 cestujících jsou vybaveny klimatizací a wi-fi připojením. Společnost UMBRELLA Coach & Buses mimo jiné zajišťuje veřejnou autobusovou dopravu v německých městech Hamburk či Karlsruhe.

Foto: Mercedes-Benz