Smolný večer opilého seniora: Na průtahu Libercem ho zradilo auto. Otevřel dveře a urazila mu je dodávka

LIBEREC – Seniorovi na průtahu Libercem vypovědělo službu auto. Zastavil a když otevřel dveře, aby vystoupil, urazila mu je okolo projíždějící dodávka. Alkohol v krvi seniora mohl být důvodem toho, že se nepřesvědčil, zda za ním někdo nejede.

Dopravní policisté zveřejnili podrobnosti nehody, kterou vyšetřovali minulou středu večer po 22. hodině na komunikaci protínající Liberec. 71letému muži z Liberce u sjezdu ke Globusu ve směru na Chrastavu vypověděla poslušnost jeho červená škodovka. Auto byl nucen zastavit v pravém jízdním pruhu dvouproudé komunikace.

Staňte členy FB skupiny Život v Libereckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

„Senior se jal vystoupit, aby umístil výstražný trojúhelník. V tu chvíli ve stejném směru jízdy projížděla dodávka, jejíž řidič si povšiml odstaveného vozu v pravém jízdním pruhu. Přejel tedy do levého. Když byl takřka na úrovni odstavené škodovky, otevřel senior levé přední dveře. Bohužel se nepřesvědčil, zda po silnici nejede jiný účastník silničního provozu. Takřka okamžitě došlo ke střetu obou vozidel,“ komentoval nehodu policejní tiskový mluvčí Vojtěch Robovský. Naštěstí se nikomu nic nestalo a škody utrpěla pouze vozidla.

Na místo dopravní nehody proto dorazili dopravní policisté, kteří kromě dalších úkonů provedli u obou řidičů dechové zkoušky. Ta u 71letého muže byla opakovaně pozitivní. Přístroj naměřil hodnoty i přes 1,3 promile. Kromě zadrženého řidičského oprávnění si senior velmi záhy vyslechl také sdělení podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu v případě odsouzení může hrozit trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Foto: Policie ČR