K žádosti o byt v České Lípě přiložili i okousané mastné kosti

ČESKÁ LÍPA – I v době zpřísněných hygienických opatření můžete na úřad podat žádost, mimo jiné například o přidělení obecního bytu. Pokud není nutné s úředníky jednat osobně, můžete například v České Lípě písemnost vhodit do schránky umístěné v průjezdu městského úřadu. Ovšem ne takovým způsobem, jaký předvedl mladý pár s kočárkem, když k žádosti o byt do schránky přihodili i okousané mastné kosti, které debužírovali na čerstvém vzduchu – a zřejmě jim moc chutnalo.

Mladá dvojice si podání žádosti o bydlení dokázala v průjezdu městského úřadu patřičně užít, přestože nebyly úřední hodiny. Když těsně před polednem dorazili do vestibulu č.p. 2, každý měl v ruce kus žeber, která s velikou chutí jedli. „Část okousaných kostí ukládali pod kočárek, část ale nacpali do schránky pro písemnosti určené městskému úřadu,“ uvedla tisková mluvčí Městské policie v České Lípě Eva Vlastníková.

Staňte členy FB skupiny Život v Libereckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Poté, co si žena otřela ruce do bundy, začali oba vyplňovat tiskopisy, které průběžně přihazovali do schránky k okousaným kostem a chrupavkám. Pak se vypravili směrem přes náměstí, za nimi na zemi před vchodem do úřadu zůstaly další okousané kosti. Srážníkům nedělalo problém jít po voňavé mastné stopě, poznávacím znamením byl rovněž růžový kočárek. Zanedlouho mladou rodinku dostihli a za znečištění veřejně přístupného objektu labužníci museli zaplatit pokutu. „Ve schránce naštěstí nebyly žádné další dokumenty, které by přišly k úhoně,“ sdělila nám tisková mluvčí strážníků.

Foto: Městská policie Česká Lípa