VIDEO: Policie hledá řidiče a chodce, které během nebezpečné honičky v Liberci ohrozil řidič Mercedesu

LIBEREC – Policisté žádají řidiče a chodce, které mohl ohrozit řidič šedého Mercedesu v pátek 13. listopadu svou nebezpečnou jízdou napříč Libercem, aby se jim přihlásili.

V pátek 13. listopadu krátce po 16. hodině během jízdy za svými povinnostmi policisté dopravního inspektorátu museli náhle změnit svůj původní záměr. Z kruhového objezdu na silnici I/14 při výjezdu do ulice Kunratická jim totiž ve stejném směru jedoucí šedý Mercedes neumožnil předjetí i přesto, že policejní vůz měl zapnuté modré majáky s doprovodnou sirénou.

Staňte členy FB skupiny Život v Libereckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

„Řidič silného vozu náhle sešlápl plynový pedál a snažil se policejnímu vozu ujet. Nejen, že nerespektoval pokyny policistů k zastavení, dopravní značení nebo rychlostní limity, ohrozil také několik projíždějících řidičů a chodce,“ uvedl policejní tiskový mluvčí Vojtěch Robovský. V jednu chvíli byli v ohrožení dokonce i chodci s kočárkem! Zběsilá honička skončila až po téměř pěti kilometrech, kdy vjel Mercedes na úzkou komunikaci ulice Na Zvonku. Plány na zmizení mu na této úzké silnici překazil z protisměru přijíždějící sanitní vůz.

Policisté zjistili, že 21letý mladý muž z Jablonce nad Nisou řídil vozidlo i přesto, že měl vyslovený platný zákaz řízení všech motorových vozidel. „V souvislosti s tímto případem nebezpečné a bezohledné jízdy žádáme nejen řidiče ohrožených vozidel, ale také chodce, okolo kterých podezřelý muž projížděl a které mohl ohrozit zejména pak v ulici Olbrachtova, aby se nám ozvali prostřednictvím bezplatné linky 158 nebo přímo na služebně Obvodního oddělení Liberec – Vratislavice. Veškeré takto získané informace mohou výraznou měrou dopomoci k objasnění prověřovaného trestného činu,“ konstatoval mluvčí Robovský.

Mladému řidiči v případě odsouzení hrozí za přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání trest odnětí svobody až na dvě léta.

Video: Policie ČR