Senioři z Centra RoSa vyrazí na adventní nordic walking procházku Libercem

Již ve středu čeká všechny seniory, kteří milují pohyb netradiční předvánoční nordic walking procházka. Zájemci vyrazí od budoucího komunitního domu pro seniory RoSa naproti Krajskému úřadu a protáhnou se letos naposledy s oblíbenými holemi. S trenérkou je čeká nenáročná trasa, odměnou bude teplý nápoj v centru města. Cílem je nesedět doma a protáhnout se. Přidat se může každý, lekce tzv. severské chůze je zdarma.

Přestože komunitní dům rezidence RoSa Liberec přivítá své obyvatele až v polovině příštího roku, Centrum RoSa nabízí první aktivitu již od letošního léta. Nordic walkingové procházky si každou druhou středu v měsíci užijí senioři z Liberce. Sváteční a letos poslední protažení je čeká už tuto středu

8. prosince. Sraz je před Rezidencí RoSa. „Půjdeme směrem k radnici, ale protože je to pouhých 900 metrů, vezmeme to trošku oklikou, místními parky, abychom si výšlap prodloužili. Cestou budeme vysvětlovat techniku severské chůze a nebude-li nám příliš zima, zařadíme i krátké protažení. Až dorazíme na náměstí, nemůžeme sice dodržet plán, že se ohřejeme adventním svařáčkem (vzhledem k zákazu pití alkoholu na veřejných místech), ale určitě si neodepřeme alespoň kávu nebo čaj z okének,“ upřesňuje plány trenérka Jitka Hadová.

Do aktivity Centra RoSa se již zapojilo na dvacet seniorů. „Na procházku jsem se bála přihlásit, abych někoho nezdržovala a nemuselo se na mě čekat, ale nakonec jsem moc ráda, že jsem vyrazila. Tříkilometrová procházka byla pro mě tak akorát dlouhá a jsem nyní velice motivovaná začít chodit pravidelně,“ zhodnotila ´hůlkařka´ Jana. „Navíc se sešla skupina příjemných lidí, se kterými jsem si mohla popovídat. Bylo to určitě lepší než sedět doma na gauči a koukat na televizi. Určitě půjdu i příště,“ uzavřela.

Doporučujeme pro zájemce předchozí objednání z důvodu kapacity, na Zelené lince 800 800 750.

Co je Rezidence a Centrum RoSa?

Cílem komunitního bydlení pro seniory, kde má každý svou bytovou jednotku (1kk, 2kk nebo 3kk), je poskytnout dříve narozeným možnost žít v centru města s dostupností kvalitních služeb a co nejblíž svým rodinám. Každý senior tak bydlí ve svém a pod jednou střechou najde služby lékaře či asistenta, rehabilitačního personálu, anebo může využít služby kadeřníka, zahrát si divadlo, navštívit zdravotní cvičení či trénovat paměť. V Centru RoSa nebudou chybět ani koncerty, přednášky, výstavy a společenské akce. Jeho součástí je totiž i knihovna nebo přednáškový sál. Ty jsou zároveň otevřeným sociálním a společenským centrem, kam mohou chodit na různé aktivity také maminky s dětmi nebo lidé z okolí.

Více informací najdete:
www.rezidencerosa.cz; www.centrumrosa.cz

Kontakt pro bližší informace:
Hana Tietze

Mobil: 602 349 483
E-mail: press@rezidencerosa.cz
Zelená linka 800 800 750