Vdovec z poškozené vylákal velkou finanční částku

Ilustrační foto: T. Branda.

FRÝDEK-MÍSTEK – Pozor na falešné nápadníky seznamující se přes internet. Postarší ženu z Moravskoslezského kraje podvodník rozhodně nepotěšil.

Případ šedesátileté ženy, která přišla o vysokou finanční částku, prověřují policisté z Frýdku-Místku. Je potřeba být obezřetný při seznamování se na internetu a dodržovat jistá pravidla. „Poškození přicházejí někdy o celé životní úspory, které zasílají neznámým lidem. Ti se vydávají za americké vojáky s těžkým životním osudem; milionáře, kteří slibují společnou budoucnost a hledají protějšky právě v České republice; nebo jsou zadržováni piráty a potřebují finanční pomoc pro osvobození,“ dodává Soňa Štětínská z oddělení tisku Krajského ředitelství Policie.

Podvodník s ženou navázal kontakt skrz internet. Vydával se za vdovce, jehož rodina zahynula při tragédii na lodi a chtěl přijet na Moravu, aby mohl šedesátiletou paní blíže poznat. Právě v tomto okamžiku žena začala přicházet o peníze, když z ní domnělý nápadník – lépe řečeno podvodník – vylákal celkem na 1,2 milionu korun. Nápadník chtěl uhradit náklady na cestu, což byla záminka, se kterou z ženy lákal v řádu měsíců finance. Žena svého nápadníka nakonec nepotkala.

Na internetu je vhodné nesdělovat cizím osobám žádné citlivé informace a už vůbec ne posílat finance, což platí dvojnásobně v případech náhlých seznámení na sociálních sítích.