Sobotní ráno bude patřit na Karvinsku motorkářům

Foto: Město Bohumín

BOHUMÍN/ORLOVÁ –  Jako každý rok se i letos uskuteční jízda desítek motorkářů, kteří pojedu z Dolní Lutyně přes Bohumín do Orlové. Tím 6. července oficiálně zahájí sezonu na dvou kolech přehlídkou strojů, která vyvrcholí v pravé poledne slavnostní mší s požehnáním v orlovském evangelickém kostele.

„Pořádáme už třetí ročník této akce. Startujeme v Dolní Lutyni, kde máme sraz v 9,00 hodin u zdejší restaurace Lutena,“ uvedl za pořadatele Vlastimil Burian. Zároveň upozorňuje na mapu vhodných míst, kde se další majitelé motorek mohou ke spanilé jízdě ideálně přidat.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Motorkářská jízda vyrazí z Dolní Lutyně v půl desáté, odtud zamíří po Bohumínské ulici do Bohumína. “Kolona projede přes městskou část Skřečoň, dále přes skřečoňský most a do centra Bohumína sjede u restaurace Zlatý jelen. Odtud pojede v 9:45 hodin po Šunychelské ulici kolem parku Petra Bezruče směrem k železárenskému mostu do Záblatí,” upřesnila průjezd Bohumínem zdejší tisková mluvčí Lucie Balcarová.

Dále budou jezdci směřovat přes Rychvald až do Orlové k evangelickému kostelu v ulici Petra Cingra, kam by kolona motorek měla dorazit kolem půl jedenácté. Na místě se pak uskuteční od 12,00 hodin slavnostní bohoslužba s požehnáním motorkářům i jejich strojům.