Bohumínské sportovní centrum dostane nové zateplení

Foto centra: Město Bohumín, Lucie Balcarová.

BOHUMÍN – Městské sportovní centrum Bosporka se bude v říjnu zateplovat. Centrum město koupilo před dvěma lety od soukromého vlastníka a pravidelně do něj investuje, aby jej lidé mohli užívat k volnočasovým aktivitám.

Úpravy budovy sportovního centra budou radnici stát až čtyři miliony korun, většina le bude uhrazena z dotací Evropské Unie.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Uspěli jsme v Národním programu Životní prostředí a obdrželi 15,3 milionu korun na kotlíkové půjčky, díky kterým si mohou Bohumíňáci půjčit od města až 200 tisíc na výměnu starého kotle za tepelné čerpadlo nebo ekologický kotel, a to v případě, že uspěli ve třetí vlně žádostí o kotlíkovou dotaci. Získané finance státu nemusíme vracet, pokud je použijeme na zelené projekty pro lepší životní prostředí. Kromě zateplení Bosporky díky nim zaplatíme ještě část výstavby lesoparku Na Panském nebo instalaci solárních panelů na střeše městské sportovní haly,“ dodává starosta města Lumír Macura.

Sportovní centrum má výjimečnou lokaci v centru města, nabízí lezeckou stěnu, hřiště na badminton, squash, ale také cvičební sál a hernu pro děti. Město má v plánu nejen zateplit vnější část budovy, ale také střechu či upravit boční vstup, který vede k lezecké stěně. U hlavního vchodu bude vybudován přístřešek a opravovat se budou také okapy a hromosvody.

Úpravy nijak neomezí provoz centra, návštěvníci do něj mohou zavítat přes prázdniny každý den od 12 do 20 hodin.