Konec hry je příznačný název premiéry na zahájení divadelní sezony v Aréně

Foto: Komorní scéna Aréna - Zkouška Konce hry

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Ostravské divadlo Komorní scéna Aréna právě představila své plány na začátek divadelní sezony 2020. Ta se rychle blíží, přesto v divadle mají pocit, že minulá sezona vlastně ani neskončila. To je v podstatě pravda, protože virus v březnu zaťal do kulturního dění svůj neúprosný dráp a Aréna tak odstartuje sezonu a první premiéru představením s názvem Konec hry, která měla mít premiéru před pár měsíci.

„Inscenací, kterou měla minulá sezóna končit, budeme paradoxně novou sezónu začínat. Zdá se nám to nanejvýš příhodné pro zavirovaný svět, ve kterém neznáme dne, ani hodiny, natož začátku a konce,“ říká lehce ironicky dramaturg Arény Tomáš Vůjtek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Letošní sezona v Aréně je pojmenována Rok ztrát a nálezů a bude začínat v sobotu 5. září premiérou Konce hry. Jedná se o absurdní grotesku o konci světa z pera dramatika Samuela Becketta, kterou v Aréně zrežíroval umělecký šéf divadla Ivan Krejčí.

„Diváky také zveme na společenské setkání nad sklenkou vína a prohlídku zákulisí divadla. Konat se bude ve čtvrtek 10. září,“ řekla marketingová manažerka divadla Michaela Davidová. Tato akce bude spojena s premiérou hudebního videa, které herci Arény a přátelé divadla během divadelních prázdnin intenzivně připravovali. Setkání nad sklenkou vína začne v 15,00 hodin a od 18,30 pak divadlo odehraje reprízu představení Konec hry.