Traktor na Bruntálsku začal hořet za jízdy, škoda je půl druhého milionu

Foto: HZS MSK

BRUNTÁLSKO – Nemalé škody vznikly při požáru traktoru Fastrac nedaleko Osoblahy, ke které v neděli 23. srpna vyjely tři jednotky hasičů. K události došlo v obci Bohušov v místní části Dolní Povelice.

„Velký kolový traktor Fastrac začal hořet při jízdě na polní cestě,“ řekl mluvčí hasičů Petr Kůdela s tím, že operační středisko hasičů bylo o požáru zemědělského vozidla z roku 2007 informováno v neděli ve tři čtvrtě na tři odpoledne. Do Dolních Povelic hned vyjely jednotky hasičů ze stanice Krnov, Osoblaha a Slezské Rudoltice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Hasiči dostali oheň v kabině traktoru pod kontrolu během čtvrt hodiny po příjezdu první jednotky. Profesionální hasiči z Krnova na místo položili sorbčního hada kvůli odtékající hasící vodě, smíchané s menším množstvím uniklých provozních kapalin z traktoru, dohořívající traktor rovněž kontrolovali termo kamerou.

Za požár může technická závada na elektroinstalaci traktoru a škoda je předběžně odhadovaná na jeden a půl milionu korun. Nehoda se obešla bez zranění.