“Kultura má do konce roku utrum!” hlásí už i radnice v Bohumíně

Foto: Tiskové oddělení města Bohumína - Rozsvěcení vánočního stromu v roce 2019. Letos se ale akce konat nebude.

BOHUMÍN – Vedení města Bohumína se rozhodlo kvůli stále se zpřísňujícím vládním opatřením zrušit až do konce roku plánované akce. Obyvatelé města tak přijdou o strašidelnou halloweenskou noc na konci října, rozsvěcení vánočních stromů v závěru listopadu, adventní koncerty a pravděpodobně i štědrovečerní ohňostroj v prosinci.

„Situace se mění každým dnem a opatření se zpřísňují. Nepočítáme s tím, že se to zlepší a že bude možné uskutečnit bez omezení počtu návštěvníků společenské akce, při nichž se setkávají stovky až tisíce lidí,“ sdělil starosta Bohumína Petr Vícha.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Pro vedení města toto rozhodnutí není lehké. Přes všechna úskalí letošního roku ale radnice slibuje, že alespoň vánoční stromy v okrese svítit budou. Jejich rozsvícení však proběhne bez slavnostního aktu.

Nevyjasněná zatím zůstává otázka pořádání jednodenních vánočních trhů na náměstí. „S pořádáním tradičního vánočního jarmarku, který je naplánován na sobotu 28. listopadu ještě váháme. Pokud se uskuteční, tak bez oblíbeného doprovodného programu a hudebních vystoupení,“ dává naději bohumínským občanům starosta.

Eventuální jednodenní jarmark a prodej ve stáncích by tak doplňovala pouze reprodukovaná hudba a návštěvníci by samozřejmě museli dodržovat doporučené bezpečné vzdálenosti.

Také štědrovečerní setkání Bohumíňáků na náměstí T. G. Masaryka, které má již šestadvacet let tradici, pravděpodobně nebude. „Pokud se lidé na náměstí sami sejdou, nedočkají se žádného kulturního programu, stánků s medovinou ani ohňostroje. Definitivní rozhodnutí padne dle slov radních v listopadu.