Do hodin tělocviku v Havířově míří profesionální sportovní trenéři

Ilustrační foto

HAVÍŘOV – S nekonvenční a moderní metodou výuky školní tělesné výchovy přišlo vedení města Havířova. Tamní děti ve školách si v rámci běžných hodin tělocviku vezmou tak zvaně do parády trenéři profesionálních sportovních klubů. Ti se havířovským dětem pokusí ukázat i jiný pohled na sport, než je ve škole zvykem.

Akce se spustí od druhého pololetí školního roku. Projekt nese název Trenéři do škol a fungovat bude tak, že do jedné ze dvou povinných hodin tělocviku přijde profesionální trenér. Do projektu se zatím přihlásilo třicet dva tříd z patnácti havířovských základních škol.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Ukázky různých disciplín a především pomoc pedagogům probudit v dětech touhu se hýbat a rozvíjet jejich všestrannost,“ tak popsala očekávání od projektu havířovská náměstkyně pro školství a kulturu, Jana Feberová.

Než vše začne, projdou trenéři z patnácti sportovních klubů vstupním školením, které bude zaměřeno na oblast pedagogiky, vývojové psychologie a zdravovědy. „K dispozici budeme mít třicítku trenérů, dva z každého klubu,“ popisuje dále Feberová.

Jak na straně radnice, která projekt finančně podpoří částkou přes půl milionu korun, tak na straně sportovních klubů, je o projekt práce s dětmi ve školách velký zájem. „Náš klub určitě do toho půjde. Nejde o to vychovávat vrcholové sportovce, ale naučit děti milovat pohyb,“ popsala Ivana Hlubinková Kožmínová z klubu Maniak Aerobik Havířov své první reakce poté, co se o projektu doslechla.