Z Ostravy se začne létat s LOTem do Varšavy už od 25. října

MORAVSKOSLEZSKÝKRAJ – Letiště Leoše Janáčka plánuje od 25. října 2020 zahájení provozu nové pravidelné letecké linky mezi Ostravou a Varšavou. Předpokládaný počet spojů bude pět týdně s tím, že jejich provozovatelem bude polská společnost LOT. Cestující díky nové lince mohou z Varšavy pokračovat navazujícími lety do dalších, zejména evropských, destinací.

„Letový řád byl upraven tak, aby ranní přílet do Varšavy navazoval na první odletovou vlnu do západní a severní Evropy,“ řekl obchodní ředitel ostravského letiště Stanislav Bujnovský. Díky tomu se pro lidi cestující z Mošnova stanou lépe než doposud přístupné destinace jako Amsterodam, Mnichov, Paříž, Zürich, Milano, Ženeva, Oslo, Frankfurt, Düsseldorf a mnoho dalších.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

K příletům a odletům linky do Varšavy byly upraveny i autobusové linky MHD, které budou speciálně na letiště vyjíždět ze zastávky Ostrava UAN v pracovní dny šestkrát denně a o víkendu čtyřikrát. Jejich přehled najdete TADY. Prodej letenky na samotné spoje pak má v kompetenci společnost LOT.

Co se týká zvýšených hygienických opatření, vedení LOTu i Letiště Leoše Janáčka zdůraznilo, že cestující nemusejí mít obavy létat, protože všechna letadla jsou vybavena účinnými HEPA filtry, které filtrují vzduch v kabině letadel a zachytí devětadevadesát procent virů a bakterií. Obě zmíněná letiště samozřejmě dle vládních nařízení pružně přijímají standardní opatření na ochranu zdraví cestujících.