Na zastávce bez roušky? Pokuta na místě tisíce, ve správním řízení miliony!

Foto: MPO

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Vzhledem k závažnosti situace rychlého šíření koronaviru zintenzivnili městští strážníci v celém kraji kontroly dodržování nařízení vlády týkající se nošení roušek. Zejména na zastávkách hromadné dopravy v těchto dnech můžete strážníky vídat ve zvýšené míře, jak kontrolují občany.

Například dnes už před osmou hodinou ranní strážníci Městské policie Ostrava řešili případ ženy stojící bez zakrytých úst a nosu na zastávce MHD ve Slezské Ostravě. „Strážníci projížděli vozem okolo zastávky, kde stála žena bez roušky,“ řekla opodál stojící svědkyně, která situaci sledovala s tím, že za doprovodu majáčků blikajících na autě pak strážníci se ženou sepsali na místě blokovou pokutu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V pátek 16. října odpoledne zase spatřila hlídka městské policie v Krnově na jedné ze zastávek MHD muže, který tam postával bez roušky a kouřil. Strážníci s mužem tedy začali řešit, že se na zastávce nejen nesmí kouřit, ale že tam nyní platí i povinnost nosit roušky. „Mne ale ta nařízení vůbec nezajímají,“ zahájil diskusi se strážci zákona třiatřicetiletý muž. Jeho případ ale neskončil pokutou na místě, nýbrž byl postoupen do správního řízení, ve kterém mužovy vyhlídky nejsou příliš růžové.

„Přes nepříznivou epidemiologickou situaci a nárůst počtu pozitivních případů Covid-19 se stále setkáváme s odmítavým postojem některých spoluobčanů akceptovat vládní nařízení,“ řekl mluvčí ostravské Městské policie Jindřich Machů. Pokuta za nedodržení tohoto vládního nařízení přitom může na místě dosáhnout výše až 10 tisíc korun a ve správním řízení může její výše dosáhnout dokonce astronomických tří miliónů.