Pražák si užil opulentních radovánek hotelu v Kravařích, nezaplatil a zmizel

Ilustrační foto - Kravaře (wik)

OPAVSKO – Podvod sedmapadesátiletého muže z Prahy vyšetřují policisté v Kravařích. Pachatel využil důvěřivosti personálu místního hotelu, pohodlně si zde bezmála čtrnáct dní pobýval a bohatě jedl. Poté ale zmizel beze stopy a také bez uhrazeného účtu za čerpané služby.

„Muž se 2. října letošního roku ubytoval v kravařském hotelu. Svůj pobyt a čerpání souvisejících hotelových služeb včetně stravování si pak během pobytu několikrát prodloužil,“ řekl k případu policejní mluvčí René Černohorský s tím, že pachatel údajně plánoval zaplacení a opuštění hotelu 16. října dopoledne.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Na vyrovnání účtu ale už nedošlo. Podvodník byl totiž v hotelu naposledy viděn ve čtvrtek 15. října večer, kdy pravděpodobně hotel tajně opustil. „Hosta jsme během pobytu průběžně vyzývali k úhradě, ale on si stále nacházel nové výmluvy a platbu oddaloval,“ řekli policii pracovníci hotelové recepce.

„Pachatel se od chvíle, co opustil hotel, pohybuje na neznámém místě a je nekontaktní,“ řekl dále René Černohorský s tím, že svým protiprávním jednáním způsobil podvodník vedení hotelu hmotnou škodu ve výši přesahující 22 tisíc korun. Výše uvedené trestné činnosti se navíc dopouštěl v době vyhlášeného nouzového stavu, za což mu hrozí vyšší trestní sazba.