Nové vlaky vyjedou nejdříve v Moravskoslezském kraji

Ilustrační foto: K. Bílková.

MORAVKOSLEZSKÝ KRAJ – Státní podnik České dráhy připravuje nové vlakové jednotky pro Moravskoslezský kraj.

České dráhy se dohodly se Škodou Transportaion a Škodou Vangonkou na dodání 60 kusů nových elektrických vlakových jednotek. Nové vlaky budou nejdříve nasazeny pro Moravskoslezský kraj.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Půjde o moderní klimatizované jednopodlažní a částečně nízkopodlažní třívozové elektrické jednotky pro regionální dopravu s kapacitou téměř 240 sedících cestujících. V první fázi bychom chtěli z rámcového kontraktu závazně objednat až 29 kusů.  Z nich jsou první dvě jednotky, jejichž nákup je podpořen i dotací z OPD2, určeny pro Moravskoslezský kraj. Dalších 27 vlaků by mělo po dohodě s krajskou samosprávou v letech 2023 a 2024 postupně vyjet na regionální tratě v Olomouckém kraji,“ upřesňuje člen představenstva Českých drah Jiří Ješeta.

Nové vlaky budou vybaveny například čalouněnými sedačkami, bezbariérovým nástupem, moderními bezpečnostními dveřmi, prostorným bezbariérovým WC, elektrickými zásuvkami pro napájení mobilních telefonů a laptopů, ale také moderním audiovizuálním informačním systémem poskytujícím informace o jízdě vlaku.