Město hledá strategického partnera pro nemocnici, nabízí až třetinu akcií

Bohumínská nemocnice. Foto: P. Čempěl, město Bohumín.

BOHUMÍN – Radnice vypsala veřejnou soutěž na strategického partnera pro místní městskou nemocnici. V nabídce je 51 akcií, což je přibližně jedna třetina všech akcií.

Nový strategický partner by ideálně za 51 akcií místní městské nemocnice měl zaplatit až 10 milionů korun. Starosta města zdůrazňuje, že město nechce nemocnici privatizovat, ale získat nového zkušeného partnera, který napomůže zkvalitnění zdravotní péče.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Slibujeme si od něj výměnu znalostí i pacientů z ambulancí a v případě potřeby i personální výpomoc. Nový menšinový vlastník by si zase mohl rozšířit své portfolio služeb o lůžkovou akutní péči a případně i další obory. Rozhodně nechceme být malým kolečkem velkého soukolí. Spolupráce by měla být výhodná pro obě strany,“ upřesnil ředitel nemocnice Svatopluk Němeček.

V prvním kole uchazeči doloží splnění kritérií, mezi která patří například pětileté zkušenosti s provozem lůžkových zdravotních zařízení. Případní zájemci se mohou na vyhlášenou veřejnou soutěž podívat na webových stránkách města.