Chystá se rekonstrukce Městské nemocnice Ostrava

Foto: MMO

OSTRAVA – Město Ostrava, které je zřizovatelem Městské nemocnice Ostrava v městské části Fifejdy, do konce ledna podepíše smlouvu s dodavatelem, který zahájí rekonstrukci tamního pavilonu E2. Opravy by mohly začít už v březnu. Rekonstrukce dalších budov areálu nemocnice jsou v blízké budoucnosti rovněž v plánu.

„Důvodem, proč se letos začne s opravou právě pavilonu E2, je jeho nevyhovující technický stav. Zohlednili jsme také plán dalšího rozvoje nemocnice,“ sdělila náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová s tím, že rekonstrukce budovy E2 je pouze první etapou realizované obnovy celého nemocničního areálu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ve stávající budově se aktuálně nachází oddělení ARO, chirurgická jednotka intenzivní péče, lůžková oddělení chirurgie, interny a kardiologie, centrální příjem s radiologií, včetně CT.  Pacienti ocení po dokončení rekonstrukce vlastní sociální zařízení v každém pokoji, nové interiéry i kompletně klimatizované prostory pavilonu.

Město Ostrava má vybraného dodavatele stavby. Ten bude mít na dokončení prací bezmála tři roky. Kdy ale stavba přesně začne, záleží v tuto chvíli na epidemiologické situaci, která sama o sobě komplikuje provoz nemocnice. Krédem nemocnice ale zůstává, že péče o pacienty nesmí být ohrožena.

Investice bude hrazena z městem zřízeného účelového fondu pro rozvoj městské nemocnice, ze kterého Ostrava pro letošní rok vyčlenila 109 milionů korun.