Skvělou podívanou slibuje desetiletý průřez ostravským muzikálem na ČT

Foto: NDM - Pěvecká sólistka Martina Vlčková a členové baletního souboru

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Osobní pozvání na přímý přenos vysílaný Českou televizí dnes zveřejnil ředitel Národního divadla moravskoslezského, Jiří Nekvasil. Divadlo všem milovníkům muzikálového hudebního žánru nabídne koncertní průřez muzikálovým repertoárem divadla za posledních deset let.

Během přímého přenosu zazní například melodie z muzikálů Marguerite, Sunset Boulevard, Evita, Kočky, Jesus Christ Superstar, West Side story, Rebecca, Edith a Marléne. Chybět nebudou ani ukázky z komorního dílka Thrill Me (Vzruš mě!), nebo z novinek Květiny pro paní Harrisovou, či díla Harpagon je lakomec?, které divadlo ještě divákům nemohlo v premiéře nabídnout.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Česká televize odvysílá koncert na stanici ČT art v přímém přenosu v pondělí 22. února ve 20,15 hodin. Název koncertu je příznačný, a to 10 let muzikálu v Ostravě 2010–2020. Během koncertu vystoupí mimo jiné tři držitelé Ceny Thálie. Jmenujme Hanu Fialovou, Martinu Vlčkovou a Tomáše Savku. Speciálním hostem večera bude zpěvačka Dasha.

„Muzikál za posledních deset let v našem divadle převážil nad dříve preferovanými operetami. Velký zájem diváků je důkazem toho, že jdeme správnou cestou,“ uvedl Jiří Nekvasil s tím, že divadelnímu souboru se daří spolu s jeho uměleckou šéfkou Gabrielou Petrákovou, hudebním ředitelem souboru Jakubem Žídkem, překladatelem a textařem Michaelem Prostějovským a dalšími spolupracovníky inscenovat skutečně světový repertoár.

Soňa Jungová a členové baletního souboru v muzikálu Rebecca (ndm)
Zpěvačka Hana Fialová v muzikálu Sunset Boulevard s baletkou NDM (ndm)