Za výbuch bytu v Ostravě může výroba drog, policie zadržela 48 letého muže

foto: HZS MSK

OSTRAVA – Po provedení expertiz na místě činu, kterým je byt na ulici Provaznická v Ostravě-Hrabůvce, došli policisté k závěru, že se bytě opravdu vařily drogy. Policie také potvrdila, že v souvislosti s případem zadržela 48 letého muže, který byl celostátně hledaný.

O výbuchu a požáru jsme Vás informovali dříve zde: V Ostravě vybouchnul dům, muž (37) je v umělém spánku, další lidé jsou zranění

Kriminalisté od prvního dne vyšetřování pracovali s několika verzemi, proč došlo v bytě k výbuchu a následnému požáru. „Již víme, že k výbuchu a následnému požáru došlo s největší pravděpodobností při neodborné manipulaci s chemickými látkami při nelegální výrobě pervitinu,“ uvedla mluvčí policie Eva Michalíková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Proti zadrženému muži už bylo zahájeno trestní stíhání a hrozí mu trest odnětí svobody v trvání od dvou do deseti let. Vyšetřování ale pokračuje dál. „Musíme zjistit další okolnosti případu a případnou míru zavinění ostatních podezřelých osob, které se v inkriminovanou dobu mohly pohybovat na místě činu nacházet,“ dodala Michalíková.