Nemocnice v Karviné výrazně navyšuje kapacitu

Ilustrační foto.

KARVINÁ – Nemocnice v Karviné-Ráji výrazně navyšuje kapacitu očkování. Z dosavadní kapacity 96 osob by se mělo očkovat až 288 osob za den.

Nemocnice rozšiřuje kapacity, avšak stále čeká na pravidelné dodávky vakcíny. Nemocnice zahájila očkování již v lednu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Máme 2 důvody proč jsme se rozhodli rozšířit kapacity očkovacího centra přímo v nemocnici a nebudovali jsme velkokapacitní místo v prostorách města. Prvním důvodem je dostatečná průchozí prostorová kapacita v nemocnici, disponující samostatným vstupem z ulice. Občané tak vůbec nevstupují do nemocničního areálu a nehrozí tak kontakt s potenciálními nemocnými, nebo zvýšený pohyb občanů v areálu nemocnice. Druhým důvodem je to, že na očkování v Karviné nejsme sami. Do očkování se společně s námi od dubna zapojují také Lázně Darkov, které plánují naočkovat 400 občanů za den. Počítáme se zapojením praktických lékařů, díky tomu bude v Karviné k dispozici očkovací kapacita více než 1000 občanů denně,“ dodává Ivo Žolnerčík z nemocnice.

V očkovacím centru v Karviné je za příznivého počasí možno čekat venku na čerstvém vzduchu. Nemocnice také spravuje očkovací centrum v Orlové s kapacitou až 300 očkovaných osob za den.