Parkování v Kopřivnici se změní

Auto. Ilustrační foto.

KOPŘIVNICE – Přibližně od poloviny roku se bude měnit system parkování v Kopřivnici. Co za tím stojí a jak se parkovací system změní?

Důvodem pro změny je nejen nedostatek parkovacích míst v centru města, ale také nutnost řešit stání pro taxi. Od roku 2014 řeší parkování ve městě system rezidentních a abonentních karet, ten je ale nutno aktualizovat.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Obyvatelé ulic Sokolovské, Dukelské a Kpt. Nálepky si stěžují, že u svých domů nemohou zaparkovat ve večerních a nočních hodinách, nepokrytých stávající regulací. Chceme těmto lidem vyjít vstříc a zavést celodenní režim, který majitelům karet zvýší šanci zaparkovat na určených místech po 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Zároveň v této lokalitě dojde ke zkrácení bezplatného parkování pro nerezidenty, a to ze 180 na 60 minut,“ dodal starosta Miroslav Kopečný.

Ostatní osoby budou moci využít parkoviště u prodejny Albert.  Ještě dodáváme, že první půlhodina je zdarma a každá další hodina pak vyjde na deset korun. Jedná se o běžnou praxi, ke které přistupuje vice měst napříč Českou republikou.