V Novém Jičíně se plánuje velká rekonstrukce sídliště Nerudova

Ilustrační foto: K. Bílková.

NOVÝ JIČÍN – Město plánuje rekonstrukci sídliště Nerudova. Město získalo cenné informace z on-line ankety, která se konala ke konci minulého roku.

Již příštím rokem by měla začít první etapa rekonstrukce. Hotovo by pak mělo být do konce roku 2027, rekonstrukce bude stát až 50 milionů korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Občané nejčastěji poukazovali na nedostatek parkovacích míst, řadě z nich na sídlišti schází rekreačně sportovní vybavenost a citlivá je také problematika chovu psů. V rámci přestavby území by na sídlišti mělo dojít k vybudování parkovacích kapes a reorganizaci stávajících parkovišť. Vytvoří se také místa pro trávení volného času dětí, mládeže i seniorů. Sídliště se dovybaví mobiliářem a volnočasovými prvky,“ upřesňuje Marie Machková z radnice.

Město chce získat finance z ministerstva. První etapa by měla vyjít na 2,3 miliony korun, město chce podat žádost o dotaci na podzim.