Zoologické zahrady jsou ve finanční krizi. Pomozte té ostravské adopcí zvířete!

Foto: Zoo Ostrava - Hulman posvátný

OSTRAVA – Uzavření zoologických zahrad kvůli pandemii má za následek výpadek podstatných příjmů ze vstupného, které návštěvníci běžně zaplatí. Příjmy od zřizovatelů tvoří jen část příjmů zahrad a na pokrytí nákladů nestačí. V minulých dnech už některé zoologické zahrady v Česku začaly hovořit o umisťování zvířata do jiných evropských zahrad.

Rozpočet Zoo Ostrava na rok 2021 je přibližně 130 milionů korun. „Asi polovinu této částky nám pokryje náš zřizovatel, Města Ostravy. Třetinu nákladů nám za normálních okolností zajistí příjem ze vstupného. Naše situace se teď s postupem měsíců, kdy máme zahradu pro veřejnost zavřenou, opravdu zhoršila,“ řekla mluvčí ostravské zoo, Šárka Nováková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Jedním ze způsobů, jak je možné Zoo Ostrava v tomto období podpořit a zahrada ji jistě uvítá, je adopce zvířete. Zájemci o podporu zoo touto formou přispějí finančně na chov zvířat a provoz Zoo Ostrava.

Adopce je symbolická a zaplacením příspěvku lidem nevzniká vůči zvířatům žádný nárok. Nelze se s nimi tedy ani fotografovat, nebo je navštěvovat v expozici. Zájemci o adopci si vybírají vždy druh zvířete, nikoliv konkrétní kus.

Jak probíhá adopce zvířete v Zoo Ostrava?
  1. Vyberte si druh zvířete, které chcete adoptovat.
  2. Vyplňte na webu formulář k adopci (Adopce zvířete ze Zoo Ostrava)
  3. Zaplaťte vámi zvolený finanční příspěvek ve výši minimálně 500 korun
  4. Zoo vám po přijetí finančního daru zašle potvrzení o přijetí platby, děkovný list a fotografii zvířete

Jaké druhy zvířat je možné adoptovat, nebo kam zaslat platbu? To vše najdete přímo na stránkách adopcí zvířat ostravské zoo tady: Adopce zvířete ze Zoo Ostrava.

Pro další potřebné informace ohledně adopce a dárcovství se můžete obrátit také na paní Moniku Vlčkovou na mailové adrese vlckova@zoo-ostrava.cz nebo na telefonním čísle +420 596 243 316.