Stará kotelna v Novém Jičíně bude pro zahradníky

Technické služby. Ilustrační foto: T. Branda.

NOVÝ JIČÍN – Kotelna na ulici Bohuslava Martinů, která není využívána již deset let, má nově sloužit pracovníkům starajícím se o městskou zeleň.

Radnice budovu přestavěla na dílny a sklady, nově bude budova užívána Technickými službami města. Náklady na rekonstrukci se vyšplhaly ke dvěma milionům korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

“Budova byla v minulosti využívána jako kotelna, která zásobovala teplem nedalekou školu. Od roku 2010 ale stála ladem. Staré technologické vybavení jsme nechali demontovat. Opravila se fasáda, střecha, vybudovaly se nové rozvody vody, elektřiny, plynu a topení. Vznikla tu i kancelář a sociální zázemí pro pracovníky technických služeb,” upřesnil starosta Nového Jičína Stanislav Kopecký.

V objektu bude zřízen sklad nářadí, vánočních ozdob a potřeb pro zazimování provozní techniky. Technické služby v minulosti musely zbourat dřevěný sklad na Palackého ulici kvůli špatnému stavu.