V Bohumíně se staví dopravní terminál, obyvatele čeká do léta omezení dopravy

Foto: Město Bohumín

BOHUMÍN – Jedna z největších letošních stavebních akcí v Bohumíně právě začala. Modernizuje se zde celý železniční uzel a do prostoru před nádražní budovou bude svedena veškerá veřejná doprava ve městě, kde vznikne moderní terminál. Pro obyvatele Bohumína se však stavební práce pojí s omezeními v dopravě.

„Stavební práce na přestupním uzlu si vyžádají přechodné změny v dopravě. Tou nejaktuálnější je uzavření ulice Adama Mickiewicze pro osobní dopravu. Lidé využívající autobusy zase musejí počítat s přesunem zastávek,“ uvedla Jana Končítková z bohumínského magistrátu s tím, že uzavírka nastane po Velikonocích, tedy od 6. dubna. S dopravními omezeními musejí řidiči počítat v průběhu celého jara a léta.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Autobusy a dopravní obsluha zde budou projíždět pouze jedním směrem. Autobusová zastávka na protilehlé straně nádraží zůstane zachována, pouze se bude přechodně o pár metrů přemísťovat podle probíhajících stavebních prací.

Zastávka u vlakového nádraží se provizorně přesune k parkovišti v ulici 9. května, kudy povede objízdná trasa pro autobusovou dopravu.

„Pro osobní vozidla bude zakázán průjezd po jednosměrné části ulice 9. května,“ uvedl Petr Sobek z odboru dopravy bohumínské radnice. Auta se dostanou k nádraží, poště a tržnici od kruhového objezdu u supermarketu Penny, kde zůstane průjezd bez omezení.

Na místě se už nyní buduje zázemí pro 72 cykloboxů s časovým zámkem. K nim se zajistí přívod elektrické energie pro nabíjení elektrokol a také veřejné osvětlení. Současně se připravuje stavba kruhového objezdu, který má zajistit plynulost dopravy a také nové zastávky.

Foto: Město Bohumín – Vizualizace budoucího dopravního terminálu