Velkému papouščímu úletu museli asistovat na Frýdeckomístecku hasiči

foto: hzs msk

PASKOV – Nervy drásající minuty zažil majitel papouška žako v Paskově. Opeřenec jménem Bubo rodině uletěl v pondělí 29. března a venku přečkal celou noc. Najít se ho podařilo o den později na deset metrů vysokém stromě. K jeho záchraně vyjely 2 jednotky hasičů s automobilovým žebříkem.

„K zásahu jsme vyslali profesionální jednotku ze stanice ve Frýdku-Místku a jednotku dobrovolných hasičů,“ uvedl tiskový mluvčí hasičů Jan Kozák.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Pod strom, na kterém pták seděl, hasiči přistavili automobilový žebřík a na plošinu s sebou naložili i 23 letého majitele papouška. Te s sebou měl misku s oblíbeným zobáním šedého opeřeného miláčka rodiny.

„Bubo byl zřejmě po dlouhém výletu vyhladovělý. Klidný hlas a známá miska ho rychle přesvědčily, aby si bez většího zaváhání si po natažené ruce svého majitele přestoupil se stromu k nám na plošinu,“ dodal ještě Kozák s tím, že z výletu se papoušek vrátil bez zranění.