Dobrá zpráva pro chodce, ulice Šumbarská se dočká chodníku

Oprava výtluků. Foto: R. Seidl Pokorná, město Havířov.

HAVÍŘOV – Ulice Šumbarská se již brzy dočká chodníku, zvýší se nejen bezpečnost dětí, které dochází do místní základní školy.

Radnice vyslechla přání občanů a chce zvýšit bezpečnost především dětí, které chodí ulicemi Chrpová a Prachatická z autobusové zastávky do místní základní školy. Město začne 290 metrový chodník stavět již během dubna.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Celková délka nového chodníku představuje cca 290 metrů. Jedná se o úzkou místní komunikaci, jednopruhovou obousměrnou, ke které v rámci projektu vybudujeme hned tři nové výhybny. Výhybna je rozšířené místo úzké komunikace, kde se mohou vyhnout protijedoucí vozidla. Stavba dále počítá s přeložkou stávajícího vedení veřejného osvětlení, přeložkou vodovodu a stavbou nové dešťové kanalizace. Pokud půjde všechno podle plánu a počasí dovolí, tak nový školní rok začneme s nových chodníkem na Šumbarské,“ upřesňuje Bohuslav Niemiec z města.

Chodník s výhybnami a osvětlením vyjde na přibližně devět milionů korun. Technické služby také průběžně označují místa určená k opravě výtluků, ty se poté frézují a asfaltují, což by měla být dobrá zpráva nejen pro řidiče, ale také cestující.

Ulice Šumbarská, kde se bude pracovat na novém chodníku. Foto: R. Seidl Pokorná, město Havířov.