S pondělním svozem odpadu v Ostravě nepočítejte, mění se i provozní doba sběrných dvorů

foto: OZO

OSTRAVA – Velikonoční pondělí je státním svátkem a ostravská odpadová společnost OZO v tento den proto nebude v rámci města vyvážet popelnice. Svoz odpadu se posune o jeden den.

Popeláře tedy v Ostravě v pondělí neuvidíte, zato potěší letní otevírací doba sběrných dvorů OZO, která se mění od 1. dubna, tedy odedneška a platí pro pracovní dny.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Sběrné dvory v Mariánských Horách, Radvanicích, Slezské Ostravě a Staré Bělé budou v pracovní dny přes léto otevřeny od 9 do 19 hodin, v sobotu od 8 do 14 hodin.

Sběrný dvůr v Krásném Poli bude ve středy a pátky v provozu od 14 do 19 hodin, v sobotu od 8 do 14 hodin.

Největší sběrné dvory v Kunčicích, Přívoze, Porubě, Třebovicích a Zábřehu budou otevřeny denně od 8 do 20 hodin, a to včetně víkendů.

Celoročně beze změn je otevřen sběrný dvůr v Polance nad Odrou, to je ve středu a pátek od 14 do 18 hodin a v sobotu od 8 do 12 hodin.

Občané Ostravy mohou využívat kterýkoli ze sběrných dvorů, a to i v jiném městském obvodu, než sami bydlí. Přivážet sem mohou například objemný nábytek, elektrospotřebiče, nebezpečné odpady i zelený odpad.

„Ostravané mohou za poplatek přivézt i stavební suť. Sběrné dvory v Ostravě však nejsou určeny pro odpad z firem ani pro mimoostravské domácnosti,“ vysvětluje Vladimíra Karasová z OZO a připomíná, že od letošního roku sběrné dvory v Ostravě nepřijímají pneumatiky.