Do nového Muzea nákladních automobilů Tatra dnes dorazily exkluzivní vozy

Foto galerie: (MSK) Do Muzea nákladních automobilů Tatra se začínají navážet první exponáty

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Dnešním dnem začalo navážení automobilových exponátů do nového Muzea nákladních automobilů Tatra v Kopřivnici, jehož stavba trvala rok a půl. Od ledna letošního roku se připravovaly výstavní prostory muzea. Nyní přijde na řadu rozšíření expozice o interaktivní prvky, jako jsou virtuální realita, či videomapping. První návštěvníci muzeum navštíví ještě v tomto roce.

Mezi hlavní lákadla nového muzea patří jistě legendární Drtikolka, Tatra 148, nebo Tatra 111, která byla vyvinutá za druhé světové války. Celé Muzeum nákladních automobilů Tatra bude obsahovat zhruba sedmdesát exponátů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Hlavní exponáty muzea pochází ze soukromé Hlachovy sbírky a vozidel zapůjčených z Technického muzea Tatra. K vidění zde bude i deset vozidel od soukromých sběratelů a sbírkové předměty z depozitu Muzea Novojičínska, které budou se zaměřením nového muzea souviset.

Celá expozice bude rozdělená na tematické celky, takže se návštěvníci mohou těšit například na sekce hasičských aut, vojenských vozidel, nebo současnou produkci.

Foto: MSK

„Do muzea se také přesune kolekce historických motocyklů, které kraji v roce 2015 věnoval akademický sochař Miroslav Rybička,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Lukáš Curylo s tím, že nové muzeum vznikne jako pobočka Muzea Novojičínska, které je příspěvkovou organizací Moravskoslezského kraje a kraj ho bude také provozovat.

Atraktivitu nového muzea pozvedne i plně zrestaurovaný motorový vůz Slovenská strela, který je od roku 2010 národní kulturní památkou. Tento železniční vůz, který v letech 1936 až 1939 pravidelně jezdil mezi Prahou a Bratislavou, stojí v těsné blízkosti nového muzea.