Mladší děti se v pondělí vrací do lavic, školy od kraje dostaly testy a respirátory

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Děti prvního stupně základních škol a posledního ročníku mateřských škol se v pondělí 12. dubna vrátí do školních lavic. Potřebné sady na testování i osobní ochranné prostředky budou mít školy pro žáky připravené.

V Moravskoslezském kraji se do škol v pondělí vrátí přes 72 tisíc dětí, z toho je přes 13 tisíc předškoláků. Žáci prvního stupně pak budou ve výuce rotovat.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„V tomto týdnu jsme pro školy a dětské domovy v Moravskoslezském kraji obdrželi přes 440 tisíc testů, které jsme podle počtu dětí rozdělili pro jednotlivé obce. Rozvoz zajistili krajští hasiči,“  vyčíslil náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Stanislav Folwarczny. Testovací sady budou využívány v mateřských, základních i středních školách, také ve vyšších odborných školách a dětských domovech.

Celých 124 tisíc testovacích sad zůstalo v Ostravě, přes 38 tisíc sad šlo například pro školáky v Opavě, dalších téměř 38 tisíc sad putovalo do Frýdku-Místku.  „Všechny testy jsou značky Singclean. Jedná se o certifikované sady určené pro samotestování ze slin, vhodné i pro děti,“ upřesnil Stanislav Folwarczny.

Ve všech školách bude samozřejmě nutné důsledné dodržování všech epidemiologických opatření. „Ředitelé škol mají instrukce, které obdrželi od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Byla jim zaslána metodika i manuál k provozu,“ řekl dále náměstek Folwarczny. Ten ještě dodal, že kromě testů školy už na začátku března od státu obdržely také respirátory v počtu necelých 400 tisíc kusů.