Chcete na výlet? Brzy bude hotova nová stezka k populární bohumínské památce

Foto: Pavel Čempěl, město Bohumín.

BOHUMÍN – Město letos postaví cestu k jedné z populárních památek takzvané Technotrasy ve Starém Bohumíně. Milovníci historie se od letoška dostanou k muzeu pohodlněji.

Město začalo u bunkru ve Starém Bohumíně stavět novou příjezdovou komunikaci, kulturní památka se také dočká elektřiny. V bývalém vojenském bunkru se také nachází unikátní muzeum.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Bunkr ze třicátých let 20. století odkazuje na linii pohraničního opevnění, která vznikla na obranu tehdejší Československé republiky. Jedná se o technicky atypický objekt, postavený za pouhých čtrnáct dní podle francouzského vzoru. Jako jediný tohoto druhu v celém pevnostním systému byl prohlášen za kulturní památku,“ dodává tisková mluvčí města Jana Končítková.

Muzeum spravuje Klub vojenské historie Bohumín a prošlo v roce 2000 velkou rekonstrukcí. Bývalé vojenské opevnění navštěvuje v průměru až tisíc dospělých osob ročně. Přívod elektřiny a stavba nové cesty vyjde město na přibližně dva miliony korun. Nyní již přikládáme fotografie.

Foto: Pavel Čempěl, město Bohumín.
Foto: Pavel Čempěl, město Bohumín.
Foto: Pavel Čempěl, město Bohumín.
Foto: Pavel Čempěl, město Bohumín.