Dětmarovice končí s uhlím, Bohumínu bude dodávat energii plyn

Uhlí. Ilustrační foto.

BOHUMÍN – Společnost ČEZ má v plánu ke konci roku 2022 odstavit tři uhelné bloky a dodávat do Bohumína a Orlové elektřinu a plyn z jiných zdrojů. Podrobnosti v článku!

Nájemníci bytů nic nepoznají, avšak tato změna může mít příznivý dopad na životní prostředí. Ukončení provozu uhelných bloků probíhá v souladu s klimatickou politikou EU.

“Letos plánujeme snížení počtu pracovních míst přibližně o deset procent. Další odchody budou následovat až po ukončení provozu uhelných bloků na konci roku 2022 nebo po ukončení topné sezóny v roce 2023. Předpokládám, že v maximální míře využijeme přirozené odchody, například do důchodu, a také že mnozí naši odborníci najdou uplatnění v dalších dceřiných společnostech Skupiny ČEZ,” upřesňuje ředitel dětmarovické elektrárny Martin Hančar.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Konec využívání uhlí v energetice je přirozený proces, který nastává také v Moravskoslezském kraji. Náměstek hejtmana kraje Jakub Unucka dodává: „Konec spalování uhlí pro energetické účely je přirozený proces, který musel nastat i v našem kraji. Ale samozřejmě v tom musíme postupovat koncepčně, nemůžeme ze dne na den odstavit lidi ve městech od zásobování teplem. Jsem proto rád, že ČEZ postupuje v tomto směru promyšleně a zodpovědně.”

Dětmarovická elektrárna, která dodává teplo a elektřinu například do Orlové či Bohumína patří k největším klasickým elektrárnám na Moravě. Nejpozději od roku 2022 by měla být elektřina a teplo dodávání kombinovanou formou s pomocí kogeneračních jednotek.