Model sousoší z Orlové je téměř dokončený. Jak vypadá?

Foto: Město Orlová.

ORLOVÁ – Radní na začátku týdne navštívili ateliér sochaře a restaurátora Martina Chmelaře, kde se dolaďují detaily hliněného modelu sousoší se slezskou orlicí.

Pomocný model slouží jako předloha k následné výrobě sousoší. Výsledná socha z pískovce bude téměř šest metrů vysoká. Rekonstrukce sousoší se děje na základě dochovaných obrázků. Hotovo by mohlo být již v příštím roce, kdy by se měl památník vrátit do Orlové v té podobě, v jaké v ní byl v roce 1928.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

“Hliněný model je úžasný. Těším se na výsledné dílo z pískovce, protože to bude další věc, která Orlovou pozvedne. Jsem rád, že se daří vracet pomník do původního stavu, protože ti lidé, kteří bojovali o Těšínsko, si to zaslouží. Zaslouží si to celý československý národ. Moc děkuji autorovi a všem lidem, co se na tom podílejí,“ upřesnil starosta Orlové Miroslav Chlubna.

Výsledné sousoší by mělo stát něco málo přes šest a půl milionu korun. Nyní již přikládáme fotografie modelu, ať se i Vy podíváte, jak bude památník v budoucnu vypadat.

Foto: Město Orlová.
Foto: Město Orlová.
Foto: Město Orlová.
Foto: Město Orlová.