Užíváte si divadlo? Nový Jičín bude to své rekonstruovat

Ilustrační foto.

NOVÝ JIČÍN – Radní rozhodli, že Beskydské divadlo čeká rekonstrukce, a to nejen z důvodu narušené statiky v přístavbě. Co návštěvníky divadla čeká se dozvíte v článku!

Například stropní desky se musí zpevnit ocelovými lany, a proto bude potřeba vybourat příčky a demontovat část divadelní techniky. Hotovo by mělo být ke konci listopadu a náklady na rekonstrukci se pohybují v řádu 17,5 milionů korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„V části novodobé přístavby Beskydského divadla, která pochází z druhé poloviny 80. let minulého století, se prohýbají železobetonové stropní desky, v důsledku čehož praskají příčky a ohrožují rozvody sítí. Posouzení statiků rozhodlo o nutnosti rekonstrukce,“ upřesnil ředitel Beskydského divadla Pavel Bártek.

Nejprve divadlo čeká zpevnění nosných konstrukcí, které proběhne s pomocí ocelových lan, a to nejen v malé scéně, ale také v kulisárně, kanceláři a služebním bytě. Stavební práce se dotknou i velké scény, kdy do jedné ze zdí jeviště budou navrtány otvory právě pro zpevňující lana. Potom divadlo čeká instalace nových příček, rozvodu elektřiny a vody, ale také klimatizace a topení.