Lupiči na Opavsku mají v hledáčku i večerky, vykradli také kulturní dům

Vloupání - Ilustrační foto (px)

OPAVSKO – Kromě dvou případů vykradených domů ve Vítkově, o kterých policie informovala včera, probíhá pátrání také po pachatelích vloupání do dvou prodejen potravin v Darkovičkách a Hati, rekonstruovaného domu v Opavě a kulturního domu v Leskovci. Škody zde dosáhly 150 tisíc korun. Policie také u všech těchto případů prosí veřejnost o součinnost.

Opava

Ke vloupání do rekonstruovaného bytového domu došlo v Opavě na ulici Rybářská 11. dubna mezi 14:00 hodinou odpolední a 8:00 hodinou ranní. Zloděj po předchozím vykopnutí dřevěného bednění sklepního okna vstoupil do opravovaného domu. „Odcizil zde volně odložené pracovní nářadí a stavební materiál,“ řekl mluvčí policie René Černohorský.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Mezi ukradené nářadí patří rotační samonivelační laser značky Dewalt žluté barvy, úhlová bruska značky Hitachi, ruční stavební míchadlo zelené barvy a tři elektro-zkoušečky. Poškozenému místnímu řemeslníkovi vznikla celková škoda nejméně 69 tisíc korun.

Čin vyšetřují policisté z Obvodního oddělení v Opavě a lidé mohou poskytnout své svědectví na opavské policejní číslo 974 737 651.

Hlučínsko

V první polovině dubna se stalo také několik případů vloupání do prodejen potravin a smíšeného zboží na Opavsku, například v Darkovičkách a Hati. Dle sdělení policie tyto dokonané činy nejsou ojedinělé a policisté registrují i několik nezdařených pokusů o vloupání do dalších prodejen na Opavsku.

Psali jsme také: Vykrádač(i) domů řádí na Opavsku, policie prosí veřejnost o součinnost

Ve smíšené prodejně potravin v Darkovičkách na ulici Kozmické chtěl krást zloděj o víkendu mezi polednem 10. dubna a šestou hodinou ráno v pondělí 12. dubna. Vniknout do zdejší prodejny se mu ale nepodařilo. Přesto na zařízení opavskému Obchodnímu družstvu způsobil škodu 5 tisíc korun.

Dokonaný čin vloupání však registruje policie v Hati na ulici Lipové. Ke krádeži došlo 15. dubna krátce po půlnoci. Pachatel po vypáčení vstupních dveří, na kterých udělal škodu 45 tisíc korun, následně odcizil z prodejny různé druhy cigaret a tabákových výrobků v předběžné hodnotě 20 tisíc korun.

Leskovec

Kulturní dům v Březové – Leskovci navštívil lupič z neděle 11. na pondělí 12. dubna. Pro svoji návštěvu si vybral čas mezi 17:00 hodinou nedělní a 4:00 hodinou v pondělí ráno. Scénář je podobný jako u předchozích případů, tedy násilné otevření dveří. Následovalo vypáčení dveří do zdejší knihovny, místního rozhlasu a také do prodejny potravin.

Právě v prodejně pachatel ukradl tabákové výrobky a finanční hotovost. Škoda na zboží a zničených dveřích dělá téměř 20 tisíc korun.

Jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby či osob pachatelů, může veřejnost kdykoli telefonicky oznámit na bezplatné lince Policie České republiky 158.

Dále na našem webu

Vykrádač(i) domů řádí na Opavsku, policie prosí veřejnost o součinnost